Co warto wiedzieć…

5 kwietnia, 2022
Inna niż wszystkie, czyli jaka?
Uchylamy rąbka tajemnicy i wyjaśniamy, kim jesteśmy oraz co właściwie robimy.
Nasza placówka – Szkoła Podstawowa ELF powstała z potrzeby kształcenia kolejnych młodych pokoleń w sposób, który odbiega od standardowego programu edukacji szkolnej. Wierzymy, że da się prowadzić naukę inaczej – w sposób bezstresowy, z uwzględnieniem potrzeb oraz zainteresowań każdego ucznia. Zainspirowani fińską edukacją pragniemy, aby dzieci uczęszczające do naszej szkoły naukę kojarzyły z rozwijaniem ciekawości świata oraz poszerzaniem swoich horyzontów. Jako szkoła, pragniemy zachęcać do samodzielnego zdobywania wiedzy i jej stosowania w praktyce. Bez rywalizacji, strachu czy ograniczeń.
Uważamy, że uczniowie powinni posiadać zdrowy balans pomiędzy ilością przyswajanego materiału, a jego jakością. Na pierwszym miejscu stawiamy kompetencje oraz samodzielność. Egzekwowanie wiedzy, wykuwanie jej na pamięć oraz budowanie autorytetu nauczyciela poprzez strach to zachowania, których nie znajdziecie w naszej szkole.
Co natomiast u nas z pewnością znajdziecie?
Przestrzeń, w której uczniowie mają możliwość rozwijania swojego potencjału. W której dziecięca ciekawość to największa wartość.