7.00-8.00 lub 9.00
Czas swobodnej zabawy, odpoczynku
Co w tym czasie robimy
Dzieci, które zjawią się o tej porze mogą pobawić się z nauczycielem na świetlicy szkolnej, pograć ze sobą w gry lub odpocząć jeszcze chwilkę na wygodnych poduchach.
9.00-9.30
Czas na czytanie
Co w tym czasie robimy
Dzieci, które potrafią same czytać, czytają samodzielnie, te które jeszcze nie potrafią - słuchają nauczyciela.
9.30-9.45
Czas rozpocząć zajęcia
Co w tym czasie robimy
Poranny krąg, to spotkanie całej grupy prowadzone przez nauczyciela. Dzieci z nauczycielem omawiają plan dnia. Jest to również czas na zaplanowanie własnych zadań i określenie przez dzieci, czego chcą nauczyć się tego dnia. Poprzez uczestnictwo w porannym kręgu dzieci realizują szereg elementów podstawy programowej. Uczą się prezentować swoje postanowienia, określają swoje emocje, w sposób naturalny potrafią przedstawiać publicznie swoje pomysły.
9.45-14.30
Element dnia
Czas zajęć - realizacja podstawy programowej
Co w tym czasie robimy
W zależności od potrzeb i planu dnia, zajęcia mogą odbywać się w ogrodzie, lesie lub salach szkolnych. W tym czasie realizujemy zadania podstawy programowej, zajęcia z języka angielskiego oraz zdobywamy kompetencje określone wspólnie w Mapie Postępów Ucznia. To nauczyciel wspólnie z uczniami ustalają przerwy w zależności od ich potrzeb.
13.00-13.45
Obiad, czas wolny
Co w tym czasie robimy
Czas odpoczynku dla uczniów - razem spożywamy obiad w naszej jadalni, a po obiedzie odpoczywamy w ogrodzie lub naszej Strefie Odpoczynku.
13.45-15.45
Element dnia
Czas na rozwijanie moich zainteresowań-zajęcia rozwijające
Co w tym czasie robimy
W zależności od dnia tygodnia bierzemy udział w zajęciach dodatkowych wg harmonogramu.
15.45-16.30
Swobodna zabawa
Co w tym czasie robimy
Po godzinie 15.45 dzieci mają czas na wspólną zabawę ze sobą, nauczycielem lub po prostu na odpoczynek.